طراحی صنعتی تبریز

چهارمین گرامیداشت روز جهانی طراحی صنعتی در تبریزبا توجه به همزمانی روز جهانی طراحی صنعتی با روزهای آزمون های پایان ترم دانشگاه هنر اسلامی تبریز، بر آن شدیم تا با تعداد اندکی از دانشجویان که در دانشگاه حضور دارند، گرامیداشتی هرچند ساده و کوچک برگزار کنیم تا در نکوداشت و معرفی این رشته سهمی داشته باشیم.بسته بندی هایی خطی از مفتول برای شکلات های کُروی شکل که همه این(تقریبا) 200 بسته بندی، توسط دانشجوها و بدون هرگونه ابزار و صرفا با دست ساخته شدند. سکویی در وسط حیاط دانشکده هنرهای کاربردی دانشگاه هنر اسلامی تبریز که میزبان این گرامیداشت بود به پوستر رسمی این روز آراسته شده بود.اگرچه شکلات ها هوای گرم و تابش آفتاب را تاب نیاورده و به اشکالی غیر از کُره تبدیل شدند، اما همه رهگذران از جمله اساتید و دانشجویان دیگر رشته ها، این یادبود را به عنوان نمادی از طراحی صنعتی پذیرفتند و به همراه بردند.
به هر یک از این سازه های نگه دارنده شکلات، یک روبان وصل شده بود با این گفته ی "رابرت.ال. پیترز":"طراحی فرهنگ را می سازد، فرهنگ ارزش ها را شکل می دهد، ارزش ها آینده را تعیین می کنند."

"Design creates culture. Culture shapes values. Values determine the future. (Robert L.Peters)"
شورای بین المللی انجمن های طراحی صنعتی(ICSID) سازمانی غیردولتی در کشور امریکاست که از 29 ژوئن 2008 سالروز تاسیس این سازمان را به عنوان روز جهانی طراحی صنعتی WIDD اعلام کرد و این چهارمین جشن جهانی روز طراحی صنعتی بود که با اعلان رسمی این سازمان در سرتاسر دنیا برگزار شد.


برای دیدن گزارش های برنامه های امسال در سایت این سازمان، به پیوندهای زیر مراجعه فرمایید:

نام ایران در اواسط صفحه قابل مشاهده است.


برای دیدن تصاویری بیش از آنچه در سایت ICSID آمده، به گالری زیر مراجعه فرمایید:

این برنامه توسط کادر سایت طراحی صنعتی تبریز(جواد یزدانی، محسن تفصلی) سازماندهی و بوسیله گروه طراحی صنعتی دانشگاه هنر اسلامی تبریز پشتیبانی گردید.

برگزارکنندگان و شکل دهندگان اصلی این جشن:
محمد امیری، ریحانه علیزاده ربیعی، حدیثه ناطقی رستمی، سمانه فرهمند یگانه، حدیث فرهادی، پریسا نقدی، ریحانه مشهدی، امین رهنمازاده، حامد رسول آبادی، سینا احمدزاده، آریا مستشارنظامی، روح ا... خسروجردی، سهند بابالی، هومن درانیان، میلاد زیدآبادی نژاد، آراد قهرمانی، و...


"این برنامه چهارمین گرامیداشت روز جهانی طراحی صنعتی در دنیا و نخستین برنامه از سوی سایت طراحی صنعتی تبریز است."
گزارش مربوط به جشنی که در تهران برگزار شد از این پیوند(سایت گزارشگر طراحی صنعتی) قابل مشاهده است.

در این رابطه، برنامه ای رادیویی نیز در صبح روز 8 تیر 1390 از رادیو روزنه(سراسری) پخش شد که فایلی از آن که دربردارنده بخشی از این صحبت هاست از این پیوند(www.idreporter.com) قابل دریافت است.

11 تیر 1390 ساعت 07:33 | نویسنده: جواد یزدانی | چاپ | بالای صفحه 8 دیدگاه
Copyright © 2009-2012 www.tabrizid.com | All Rights Reserved. | تمامی حقوق برای سایت طراحی صنعتی تبریز محفوظ است. | برداشت با ذکر منبع و درج پیوند آزاد است. | نیرو گرفته از بلاگ اسکای